馃實 馃尲 Dzie艅 Ziemi 馃尲 馃審

馃實 馃尲 Dzie艅 Ziemi 馃尲 馃審

Dzisiaj wszystkie dzieci wzi臋艂y udzia艂 w pochodzie z okazji Dnia Ziemi 馃寧 Mimo, i偶 艣wi臋to wypada 22 kwietnia (sobota) ca艂a spo艂eczno艣膰 przedszkola uczci艂a t臋 wa偶n膮 dat臋 ju偶 dzi艣. Maszeruj膮c uliczkami osiedlowymi, z kolorowymi kwiatami 馃馃尲馃拹 i tabliczkami, dzieci skandowa艂y has艂a ekologiczne nawo艂uj膮ce do szanowania szeroko rozumianej przyrody. Dzie艅 Ziemi, to czas kiedy ludzie na ca艂ym 艣wiecie 艂膮cz膮 si艂y by u艣wiadomi膰 wszystkim, 偶e o przyrod臋 trzeba dba膰. Nasze przedszkolaki doskonale wiedz膮 co nale偶y robi膰 i jakie zachowania promowa膰 by chroni膰 to czym Matka Ziemia obdarzy艂a ludzko艣膰. Najstarsze grupy w艂膮czy艂y si臋 tak偶e w akcj臋 „Sprz膮tania 艣wiata” daj膮c tym samym 艣wiadectwo szacunku i poszanowania dla przyrody najbli偶szego otoczenia. Mamy nadziej臋, 偶e pi臋kne, ekologiczne tabliczki rozmieszczone w r贸偶nych miejscach dzisiejszego przemarszu, oraz przyk艂ad starszak贸w jako ekoprzyjacio艂 natury sprawi膮, 偶e i inni p贸jd膮 w 艣lad za nami.

„Poniewa偶 Ziemia opiekuje si臋 nami, zaopiekujmy si臋 Ziemi膮 (…) utrzymuj膮c j膮 w czysto艣ci i szcz臋艣ciu.”
/autor nieznany/