JEŻYKI W BIBLIOTECE ??

JEŻYKI W BIBLIOTECE ??

Dnia 1.04.2022r grupa „Jeżyków” wybrała się po raz pierwszy do biblioteki publicznej w Węgierskiej Górce. Nasi milusińscy najpierw z zapartym tchem oglądali książeczki dla dzieci wcześniej przygotowane przez Panie bibliotekarki, a następnie zadawały mnóstwo pytań, na które uzyskały odpowiedzi. Po krótkim wstępie rozpoczęła się zabawa w szukanie ukrytych w bibliotece skarbów –karteczek z zagadkami dla dzieci. Po odnalezieniu karteczki Pani czytała zagadkę, a za poprawną odpowiedź dzieci dostawały kartkę z literą, która była częścią większego hasła. Po odnalezieniu wszystkich liter Panie pomogły naszym dzieciakom w poprawnym ułożeniu hasła – WIOSNA. Kolejnym punktem naszego spotkania było przeczytanie dzieciom opowiadania Anny Sójki „Zadanie” z książki „Cztery pory roku” również związanego z wiosną i jej pierwszymi oznakami. Następnie każde z dzieci dostało portret Pani Wiosny do pokolorowania i ozdobienia różnokolorowymi kwiatami. Przedszkolaki wspaniale bawiły się dzisiaj w bibliotece, na zakończenie obiecały wrócić i wypożyczyć książeczkę dla siebie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.
Opr. Edyta Murmańska