SPOTKANIE Z PANIĄ PIELĘGNIARKĄ?‍⚕

SPOTKANIE Z PANIĄ PIELĘGNIARKĄ?‍⚕

W piątek 11.03. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Panią pielęgniarką. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoją wiedzę na temat sposobów dbania o zdrowie i higienę. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom jak właściwie się odżywiać, jak ważne dla zdrowia jest spożywanie zdrowych produktów, owoców i warzyw. Przypomniała również o konieczności przestrzegania zasad codziennej higieny i zdrowego stylu życia. Dzieci zadawały i odpowiadały na pytania dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniami. Pani pielęgniarka zademonstrowała dzieciom prosty zabieg założenia opatrunku naszemu przedszkolakowi. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, a na zakończenie przedszkolaki wręczyły naszemu gościowi kwiaty z podziękowaniem za ciekawe spotkanie.
opr. Aleksandra Kamińska