MIĘDZYPRZEDSZKOLNA OLIMPIADA SPORTOWA

MIĘDZYPRZEDSZKOLNA OLIMPIADA SPORTOWA

23 października 2021 roku najstarsza grupa -Pszczółki brała udział w Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Sportowej organizowanej przez GOK w Węgierskiej Górce. Imprezę rozpoczęła wielka parada małych sportowców wraz ze swoimi wychowawcami. Pozostałe dzieci razem z rodzicami kibicowały swoim kolegom, skandując sportowe hasła, grając na bębenkach i trąbkach. Dzieci mogły sprawdzić swoją zwinność i szybkość w wielu ciekawych konkurencjach. Z radością i z zaangażowaniem wykonywały zadania pamiętając jednocześnie o zasadzie fair play. Podczas olimpiady dzieci oprócz wykazania się wysoką sprawnością fizyczną miały również okazję zintegrować się z kolegami z innych przedszkoli w trakcie wspólnych tańców i piosenek nawiązując nowe znajomości oraz poczuć ducha zdrowej rywalizacji. Tego dnia każde dziecko czuło się zwycięzcą. Wielką atrakcją dla dzieci było kibicowanie swoim nauczycielom i rodzicom w konkurencji przeciągania liny. W przerwie między zawodami dzieci brały udział w zabawach ruchowych z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz zabawy na dmuchańcach. Cała impreza przebiegała w miłej atmosferze. Bez względu na wyniki wszystkie dzieci otrzymały medale, puchar olimpijski oraz prezent dla przedszkola. Na zakończenie odbyła się sesja zdjęciowa wszystkich drużyn, nauczycieli i rodziców.
Opr. Lucyna Dziedzic